Давайте знайомитись - дислексія.


На сьогодні багато змін відбувається у освіті. І інклюзія – в тренді! До списку діагнозів входять….. і дислексія. Педагоги досить добре вже уявляють, як виглядає дитина із синдромом Дауна, як поводиться аутист, що таке ДЦП. Принаймні, зовні вчитель може відрізнити одну нозологію від іншої. І цих дітей масово ведуть у школи, де створюють для них певні умови. А що таке дислексія? Особливість, яка зважає людині розшифровувати мову символів - письмову мову і переводити її у звуковий формат і навпаки - це і є дислексія.
Спеціалісти визначають дислексію як неврологічний розлад, який характерізується стійким усладенням процесу засвоєння навичок читання та письма та проявляється у вигляді стійких повторюваних помилок.

Дислектики в школі завжди були, але про них мало хто знає…. Їх називають ледачими, не достатньо уважними, занедбаними, не досить розвиненими тощо. І так, проблема з читанням і письмом не обов’язково пояснюється наявністю дислексії. Дислексія – складнощі засвоєння навичок читання та письма, сприйняття знакової системи в цілому при абсолютно збереженому інтелекті. Зазвичай рівень ІQ дислектика вище середнього ( за умови, що немає інших ускладнень, які впливають на розумовий розвиток).

У нас дислексією називають лише порушення функції читання. За кордоном – це комплекс особливостей, куди входять зокрема порушення функцій читання, письма (дисграфія), складнощі математичного плану (дискалькулія), невміння володіти власним тілом, дезорієнтація у просторі, порушення стійкості, певна незграбність тощо (диспраксія) та інш. 
Щоб трошки заглибитись у тему , до вашої уваги уривок з фільму про хлопчика з дислексією, який було знято у 2012 році індійськими кінематографістами «Зірочки на землі» 

Це дуже правдива стрічка про життя дитини з дислексією. І оце та мотивація, яка примушує нас говорити про це. За світовою статистикою людей, які мають дислексію – 10-20%. У кожній школі, у кожному класі є такі діти! За попередніми підрахунками лише в Україні близько 1,5млн. таких дітей!

А давайте спробуємо прикинути, у скількох варіантах дитина з дислексією може побачити коротке слово  Кіт ( пропонуємо російську версію цього слова  для порівняння -КОТ), враховуючи, що літери переставляються і крутяться?

Для того щоб у повному обсязі збагнути, як все ж таки  можуть бачити люди с дислексією пропонуємо вам скористатся  симулятором і перейти за цим посиланням .