Що ж робити, коли ви запідозрили у дитини дислексію?



Отже, що ж робити, коли ви запідозрили у дитини дислексію?

По-перше, прийняти цю новину як факт і перестати вимагати від дитини більшого, ніж вона на справді може (наприклад: каліграфічний почерк, швидкість читання, переказування змісту тощо).

По-друге, потрібно звернутися до дитячого психіатра та логопеда, які підтвердять наявність цієї особливості. Саме особливості, а не діагнозу. Бо дитина ваша не хвора, а має такий спосіб сприйняття знакової системи (символів)! І до речі, у деяких країнах дислексію не діагностують, наприклад у Китаї, де кожний ієрогліф – це не літера, а маленька схема, картинка цілого поняття.

По-третє, якщо дислексія досить глибока (вона є різною по степені), то варто оформити дитині інклюзію. Що це дає? У дитини буде постійний супровід під час навчання, зниження вимог, об’єму домашніх завдань, можливість засвоювати матеріал за допомогою асистента вчителя, субвенція на придбання необхідних послуг та технічного забезпечення (наприклад, калькулятора, диктофона).

По-четверте, існують різні методи корекції дислексії. Зокрема, логопедичні заняття, метод Дейвіса, оптичні диктанти, приватні спеціалісти, авторські методики тощо.

І найголовніше! Ваша дитина безумовно талановита! Дайте можливість і простір для розвитку цього таланту, дайте їх впевненість у власних силах, у тому, що вона є нормальною людиною. Що її особливість – це можливість вирізнитись своїм даром! Адже дислексію часто називають саме даром і хворобою геніїв.


Немає коментарів:

Дописати коментар